Absolutní vítěz: Cink Tomáš 27:55

Můj čas: 30:52

4.místo v kategorii a 7.místo celkově

Počasí: 27°C dusno a polojasno

Na tu bídu ztráta a pořadí nejsou tak špatné, jenže subjektivní pocity nebyly dobré a moje předpoklady se také nesplnily

U rybníka Biřičky se běžely 2 okruhy, první okruh po směru a druhý okruh proti směru prvního okruhu. Zajímavost u tohoto závodu je, že se běží každých 14 dní stejná trasa, což si člověk může porovnávat zlepšení či zhoršení. Tuto trať jsem chtěl zaběhnout pod 30 minut a nepovedlo se, byl jsem hodně zklamaný a o jednu posr*nou minutu lepší než vloni, pěkná slabota. Na druhou stranu, vloni toto byl můj nejlépe zaběhlý závod.

Vůbec mi nesedlo tempo už na začátku, nohy byly těžké a nebyla v nich žádná dynamika. V prvním kole jsem měl 14:46, což ještě byla pravděpodobnost mého cíle, ale druhé kolo bylo výrazně pomalejší, kde začala gradovat únava. Ani poslední kilometr do cíle nejsem schopný vůbec bojovat a vytvářet nějaké aktivity, místo toho sprostě a hlasitě nadávám, protože v závěrečných metrech na hodinkách svítily číslička přes 30 minut. No jo no, hold je to sport, nedá se nic dělat. Celkově na mne přišla únava, minulý týden jsem drtil 60 km, tak jsem to přepálil a tento týden musím dát odpočinek nebo lehké piáno do nedělního běhu. I co se týče regenerace, tak po těch kompresních ponožkách jsem cítil lehké nohy než jsem šel závodit.

Je to sport a prostě to nesedlo!

Tréninkový plán minulý týden, dost věcí jsem si přizpůsoboval podle subjektivních pocitů:

Pondělí: regenerační běh 8 km

Úterý: rychlost 10x40s (rozběh, výběh) Poznámka: poslední interval byl proveden na minutu a nohy byly už těžké, tedy se aktivovala rychlá (bílá) svalová vlákna, což je pro mě pozitivní

Středa: běh do 130 tepů za minutu (10km), v kopcích jsem dbal důraz na běžeckou abecedu, což krásně posílí kotníky a to je hlavním motorem na účinný odraz a došlap

Čtvrtek: tempový běh po horách a opět beru důraz na běžeckou abecedu s tím, že nohy příliš nezvedám a jen je pouze odlepuji, tím striktně posiluji kotníky a pěkně dostávají zabrat. Po doběhu jsem vůbec nemohl chodit, toto je velmi pozitivní, protože se kotníky adaptují na další "neznámé" tréninkové podněty.

Pátek: vytrvalostní běh 15 km, vzhledem k vysokým tréninkovým dávkám už byla tepová frekvence nízká

Sobota: volno

Neděle: tempový běh 11km, ale limitovala mě bolest achillovky a kotníku v oblasti zánártních kůstek

Z tohoto tréninkového plánu vyplývá, že té variability a tréninkových podnětů bylo v jednom týdnu dost, jednak první letošní trénink na téměř absolutní rychlost (krátkodobá vytrvalost), tím se aktivizují rychlá vlákna a v prvním tréninku to na tělo bere vysoké nároky co se týče regenerace. Dalším impulzem je ta aktivace svalů v oblasti kotníku. Tak věřím, že když další týden odpočinu, tak to bude mít v budoucnu progres, samozřejmě těch impulzů musí být více a k tomu adekvátní odpočinek. Teď si každý říká, že mám jenom růžový brýle, nemusí to přijít hned, tudíž mohu po těchto impulzech regenerovat třeba i déle (týdny) a výsledky se mohou sr*t delší dobu. Setrvačností vše dojde.

Pozmámčička na závěr: Také byla zajímavá cesta z Hradce do Jilemnice, autobus měl vyrážet v 19:30, protože je výluka na Starou Paku. Zkrátka a dobře pošlapuji okolo autobusu a najednou řidič povídal, že někde na trati spadl strom a budeme čekat na pardubičáky asi hodinu, no né, přeci už mně nic nejede! Ve zlomku sekundy se rozhodnu a běžím na vlak na Trutnov, jenže se modlím, aby také neměl zpoždění, ale naštěstí na nikoho nečekáme a jedeme asi o 6 minut později. Paní průvodčí poprosím, jestli by neupozornila můj poslední navazující vlak z Trutnova do Jilemnice, který má vyjet ve 21:24. To víte, líná huba, holé neštěstí. Paní průvodčí byla ochotná a všechno zařídila. V Trutnově jsem byl ve 21:30 a rychle běžím na vlak, jenže není to jen tak. I zde probíhá výluka z Trutnova do Kunčic nad Labem, tak zase běžím na autobus a domu dorazím ve 22:30. Konečně doma! Takové dobrodružství bylo! K jídlu si dám lahodný smetanový sýr cottage s feferonkami a k tomu pivečko na spaní.

Výsledky: Když kolečkem půjdete pořád dolů, tak tam je běžecký závod: