Praha - Ladronka

8 km

Vítěz: Kohut Jan 26:29

Můj čas: 33:09

Běžely se dva okruhy (2x4km) po asfaltu, trať byla mírně zvlněná, ale panovaly celkem dost těžké podmínky, protože foukal silný vítr a jsou tam dost otevřená místa.

Start byl velmi pomalý, protože nás startovalo hodně a byl jsem umístěn možná 30m před startovní čarou, takže než se všechno rozeběhlo, tak uběhlo zhruba půl minuty. Za startovní čarou také nebylo lehké sbíhat závodníky, ale okolo prvního kilometru sbíhám Lukáše Hanouska, který se do závěru prvního kola statečně držel za mnou. Od té doby už jsem trochu naběhl tempo a začínám se dostávat mezi výkonnější běžce. Druhá polovina kolečka směrem na Vypich je dost proti větru, který mě dost zbrzdil. Poté se stáčím směrem k cíli, kde budu mít první kolo za sebou, podívám se na hodinky a mezičas v půlce (na 4 km) závodu ukazuje 16:52, což není moc úspěch, ale s tím zdržením na startu mohu být rád. Druhé kolo běžím podstatně rychleji, tedy logicky jsem se vyhnul zdržení na startu, jinak tempově běžím stejně jako první kolo, čili jsem nezpomalil a stále předbíhám další a další závodníky. Několikrát v závodě jsem si vzpomněl na Vláďu Vacardu, který je skvělý spolupracovník a zde tu moc chyběl. Opět běžím směrem k Vypichu, kde fouká silný protivítr. Po stáčení od Vypichu následovaly poslední metry směrem k restauraci Ladronka a dlouhá rovina do cíle – cíííl s časem 33:09, no čas mohl být lepší, ale vzhledem k vnějším podmínkám (účastníci, vítr) zase více chtít nemohu. Celkem 29. místo z 610 závodníků. Lukáš doběhl s časem 35:23, což vzhledem k tomu, že běhá občas, tak se jedná o krásný čas, je vidět, že základy z cyklistiky tam u něho jsou. Jeho kolega z práce Maurizio Marcellino zaběhl okolo 42 minut.

I tak to byl krásně strávený výlet.

Ale něco mi udělalo radost: podle diskuzí v komentářích se jedná o více jak 8 km, cca. 8,3km...což 300 m je více jak minuta a cca zdržení na startu, takže těsně pod 4 min na km jsem to mohl běžet.